ИЗ СТАРЕ ШТАМПЕ (1925): Румунија основа своју патријаршију
Ангора, 6. фебруара. — Румунски Свети Синод једногласно је одлучио да Румунску Аутокефалну Цркву уздигне на степен патријаршије. На тај начин Румунска Црква прекинула је и ону слабу везу којом…









